Trump i kërkon ndihmë burrit të J.Lo për masat ndaj koronavirust, ai e refuzon

Trump i kërkon ndihmë burrit të J.Lo për masat ndaj koronavirust, ai e refuzon

Sipas një raporti të ABC News, Trump ka dashur mendimin e burrit të Jennifer Lopez nëse masat që janë marrë janë të duhurat.

Sipas këtij lajmi, Trump ka marrë në telefon ish-lojtarin e MLB, Alex Rodriguez dhe kanë zhvilluar një bisedë mjaft të këndshme.

Por, Rodriguez nuk kishte asnje pla për të marrë një rol në përpjekjen për të ngadalësuar pandeminë në Amerikë sipas ABC.

Presidenti e ka hedhur poshte këtë lajm duke e quajtur mashtrim. Ai ka bërë 3 postime në “Tëitter” ku shprehet se është lajm “fake” dhe se nuk ekziston asnje burim për këtë gjë.

Para se të bëhej president dhe Rodriguez ishte akoma një lojtar, Trump e quante në postimet e Twitter si “ilaç”.

Nga Karantina me këngë të reja