Tyler Perry miliarderi më i ri në Hollywood

Tyler Perry miliarderi më i ri në Hollywood

Hollywood-i ka një miliarder krejt të ri, sipas Forbes, njofton Insajderi.

Revista, e njohur për vlerësimin e pasurisë neto të të famshëmve, njoftoi të martën se kineasti Tyler Perry, 50 vjeçar, është zyrtarisht një miliarder, duke iu bashkuar radhëve të Oprah Winfrey, Steven Spielberg dhe George Lucas.

Forbes vlerëson pasurinë neto të Perry në 1 miliard dollarë dhe thotë se ai ka fituar më shumë se 1.4 miliard dollarë të ardhura para taksave që nga viti 2005.

Gjatë gjithë karrierës së tij, Perry i tha revistës, ai e bëri qëllim të tij për të zotëruar gjithçka që ai bën. Forbes raporton se Perry zotëron tërësinë e prodhimit të tij krijues, i cili përfshin më shumë se 1,200 episode televizive, 22 filma, të paktën dy duzina shfaqje dhe një studio 330 hektarë në Atlanta. /Insajderi.com

Burimi: USA Today