U infektua me Covid-19, ndërron jetë aktori shqiptar

U infektua me Covid-19, ndërron jetë aktori shqiptar

Aktori i mirënjohur i humorit, Koço Devole, është ndarë nga jeta sot, njofton Insajderi.

Devole vdiq në spitalin Infektiv pas infektimit të tij prej disa ditësh nga Coronavirusi.

Koço Devole ishte një nga personalitet më të njohura të humorit shqiptar.

Ai ishte autor dhe regjisor në telekomeditë

 • Çanta e zeze 1986
 • Gjuetia e fundit1992
 • Të gjallë apo të vdekur 1996 –
 • Çanta me nje milion 1993
 • Oreksi i madh1994
 • Nje dite i cmendur 1995
 • Revolja e heroit1996
 • Pushime në Romë1996
 • Mos shko o trim 1997
 • Tre shoke pa sherbyesen 2001
 • Karafili dhe Kleopatra 2001
 • Milioneri 2005
 • Na ishte njehere Shqipëria 2009 /Insajderi.com