Vdes artisti i njohur kosovar

Vdes artisti i njohur kosovar

Artisti i njohur kosovar, Gurakuq Dobruna, ka vdekur sot pasi luftoi tash e gjashtë ditë për jetën.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur Rilind Gërvalla me anë të një shkrimi në Facebook.

Gërvalla i shprehu ngushëllime familjes së Dobrunës dhe në shkrimin e tij kujtoi mardhënjen shoqërore që kishin patur këta të dy.

Dobruna pati një sulm të papritur në tru para gjashtë ditë, rrejdhimisht nuk ka arritur të rikuperohet.

Artisti Dobruna gjithashtu ishte edhe themelues i gazetës Lirindja. /Insajderi.com