Vdes në moshën 70 vjeçare aktori Ben Roberts

Vdes në moshën 70 vjeçare aktori Ben Roberts

Aktori i njohur për rolin e Kryeinspektorit në filmin “Bill”, nga viti 1987 deri në 2002, Ben Roberts, ka vdekur në moshën 70 vjeçare, transmeton Insajderi.

Vdekja e tij u konfirmua nga ish-agjenti i tij, i cili e quajti atë një aktor “të mrekullueshëm” i cili kishte pasur “një karrierë të gjerë në teatër, TV dhe film”, raporton ‘BBC’.

Karakteri i Roberts në dramën policore ITV ishte një oficer i modës së vjetër dhe një negociator i trajnuar i pengjeve.

Conway u vra përfundimisht kur një bombë benzine u hodh në makinën e tij.

Ai vazhdoi të paraqitej në versionin filmik të 2011 të Jane Eyre dhe Tim Burton të fantazisë 2016 Miss Peregrine’s Home for Children Peculiar. /Insajderi.com