Vdes ylli i filmit “Great Gatsby”

Vdes ylli i filmit “Great Gatsby”

Aktori australian Richard Carter vdiq në moshën 66-vjeçare, shkruan The Guardian.

Carter ishte një nga ata aktorët, emri dhe mbiemri i të cilëve nuk mund të njihet, por sigurisht që e njihni fytyrën e tij.

Ai luajti në seri të shumta në vitet e tetëdhjeta dhe nëntëdhjeta të shekullit të kaluar dhe gjithashtu luajti rol të rëndësishëm në filmat e tillë, si “Little Penguin Dance”, “Great Gatsby”, “Babe: Pig City” dhe “Mad Max: Fury Road”.

Shkaku i vdekjes ende nuk dihet dhe në ditët në vazhdim do të bëhet obduksioni, e cila do të përcaktojë arsyen e vdekjes.

Ndryshe, aktori ishte i martuar me Lindsayn, me të cilin e ka vajzën që e ka pagëzuar me emrin Amy.