Veshja kuq e zi e Lady Gaga-s në ditën e inaugurimit krahasohet me “Hunger Games”

Veshja kuq e zi e Lady Gaga-s në ditën e inaugurimit krahasohet me “Hunger Games”
Burimi i fotografisë: AP Photo/Andrew Harnik

Lady Gaga këndoi Himnin Kombëtar në përurimin e Presidentit të 46-të të Shteteve të Bashkuara Joe Biden këtë të mërkurë.

Ajo u vesh me një fustan kuq e zi të dizajnuar nga Daniel Roseberry, shkruan Fox News, transmeton Insajderi.

Veshja e Gaga-s gjithashtu përmbante doreza dhe bizhuteritë e saj përfshinin një karficë të madhe pëllumbi të artë për të simbolizuar paqen dhe unitetin.

Shumë fansa në Twitter krahasuan fustanin dhe aksesorët e saj me kostumet e veshura nga karakteret e filmit “Hunger Games”. /Insajderi.com