Veshjet me pupla trend tek artistet shqiptare

Veshjet me pupla trend tek artistet shqiptare

Në mes te verës duket pak e çuditshme kjo  veshje me pupla por tek shumë artistë kjo tashmë është bërë trend.

Që në fillim të vitit, u vu re se puplat do të zëvendësonin tylin e famshëm të një viti më parë, element ky që u kthye në të preferuarin e vajzave të famshme shqiptare. Për shembull, dizajneri Valdrin Sahiti e vendosi në fillim në fustanin e gjelbër të së bijës.

View this post on Instagram

Bella jeme ,drita jeme ,kuptimi jetes …. sot 1vjet❤️

A post shared by VALDRIN SAHITI (@valdrinsahitiii) on

 

Nëpër koncerte dhe së fundmi në klip, Elvana zëvendësoi fustanet voluminozë me tyl me fruda me puplat.

Si gjithmonë, për veshjet e saj u kujdes Valdrin Sahiti.

View this post on Instagram

#fustani

A post shared by Elvana Gjata (@elvanagjataaaa) on

Në një sasi më minimaliste, edhe Nora Istrefi i bëri pjesë të garderobës së saj.

View this post on Instagram

Summer night ?

A post shared by Nora Istrefi (@noraistrefi) on

E motra, Era Istrefi, zgjodhi puplat në ngjyrë pjepri për të festuar 25-vjetorin.

View this post on Instagram

???????‍??????????

A post shared by Era Istrefi (@eraistrefi) on

 

Kida e cila në koncertin e Digitalb u paraqit me një veshje fund+xhaketë xhins, të shoqëruar me pupla rozë pudër në disa pjesë.

View this post on Instagram

Tiranë?

A post shared by KIDA (@kida) on