Veshjet që kthyen kokat në tapetin e kuq të “Oscars 2021”

Veshjet që kthyen kokat në tapetin e kuq të “Oscars 2021”

Shumica e ceremonive të ndarjes së çmimeve kanë kaluar pa tapetë të kuq vitin e kaluar, për arsyen mjaft të kuptueshme.

Por më pas erdhën Oskarët e së dielës – kulmi i sezonit të çmimeve; nata më e madhe në kalendarin argëtues – ku të nominuarit u inkurajuan të paraqiten personalisht nëse mundeshin shkruan BBC, transmeton Insajderi.

Tapeti i kuq i këtij viti na dha elegancë, shkëlqim dhe një shpërthim ngjyrash. Këtu janë disa nga veshjet më të mira nga edicioni i 93-të i ndarjes së çmimeve të Akademisë. /Insajderi.com

Regina King

Paul dhe Liz Raci

Fennell

Martin Desmond Roe dhe Travon Free

Maria Bakalova

Andra Day (në të majtë), Viola Davis (në mes) dhe Carey Mulligan (në të djathtë)

Alan Kim

Celeste

Glenn Close dhe Olivia Colman

Laura Dern