Video e pa publikuar më parë: DMX duke performuar në burg

Video e pa publikuar më parë: DMX duke performuar në burg

Daily Mail mundi të zbulojë këto video të papublikuara tregojnë reperin e ndjerë DMX duke performuar për të burgosurit brenda një burgu në Manhattan ndërsa ai po shërbente për mashtrim tatimor, transmeton Insajderi.

Ikona e repit ndërroi jetë në 9 prill në moshën 50 vjeçare pasi pësoi një mbidozë të dukshme të drogës dhe sulm në zemër në shtëpinë e tij në White Plains, New York.

Artisti, emri i vërtetë i të cilit ishte Earl Simmons, nuk ishte i huaj për burgun dhe ishte burgosur 30 herë gjatë jetës së tij.

Këto video ekskluzive janë bërë në vitin 2018 kur super-ylli u burgos në Metropolitan Correctional Center New York pasi shkeli kushtet e lirimit të tij për mashtrim tatimor duke dështuar në një test droge.

Burimi që mori pamjet dhe ka kërkuar të mbetet anonim tha se të burgosurit i kërkuan DMX të bënte rap për ta ndërsa ai po transferohej në një objekt tjetër dhe ai e bëri. /Insajderi.com