Vishen si shtriga, këndojne si engjuj – kush janë këngetarët që vetëm grimohen frikshem

Vishen si shtriga, këndojne si engjuj – kush janë këngetarët që vetëm grimohen frikshem

Në ditët e sotme thuajse është shuar ideja e të bërit gjëra ndryshe, pasi që të gjithë këngëtarët e estradës sonë i janë nënshtruar komercializmin.

Po nuk ka qenë gjithmonë kështu, jo të paktën me këngëtaret si Dafina Zeqiri, Elvana Gjata e shumë të tjerë.

Pëmes këngës së Dafinës, ‘Ti pom pëlqen’ dhe Elvanës, ‘ Gjaku im’, janë interpretuar goxha pamje të frikshme ani pse këtu dy të fundit kanë kënduar si engjuj.

E mira e kësaj është që nuk përfundon me kaq, të njëjtat strategji i kanë përdorur edhe këngëtarë të tjerë, ku kënga ka pasur krejt tjetër qasje ndërsa grimin e kanë pasur si të kishin luajtur në ndonjë film horror.

Review / HORROR STORY

Review / HORROR STORY

Gepostet von Review am Samstag, 26. Oktober 2019