Vjehrri i George Clooney ka një listë me arsyet pse aktori nuk bën për vajzën e tij

Vjehrri i George Clooney ka një listë me arsyet pse aktori nuk bën për vajzën e tij

George Clooney është një nga yjet më të mëdhenj të Hollivudit, por me sa duket iu desh të punonte për të fituar të paktën një person: babanë e gruas së tij.

Babai i Amal Clooney, Ramzi Alamuddin, nuk ishte gjithmonë adhuruesi më i madh i fituesit të Oskarit – të paktën jo kur bëhej fjalë për vajzën e tij, shkruan She Knows, transmeton Insajderi.

Alamuddin nuk ishte i entuziazmuar me idenë që Amal të përfshihej me një nga beqarët më të kualifikuar të Hollyw ood-it, kështu që ai shkroi një listë arsyesh pse ajo duhet të qëndronte larg tij.

George ndau këtë në SiriusXM’s Howard Stern Show, dhe aktori kishte një sens të mirë humori për të gjithë situatën. “Ajo merr një letër nga babai i saj duke thënë: ‘Unë do të të jap 10 arsye pse kjo është një ide e tmerrshme për të dalë me këtë djalë”, qeshi ai.

Nuk është e qartë se çfarë kishte në listë (sikur ta dinim!) ose si ylli fitoi babanë e Amal, por George dha detaje se si e joshi gruan e tij të ardhshme. Pasi u prezantua përmes miqve në Liqenin Como, Itali, George zbuloi se marrëdhënia e tij me Amal filloi vetëm si një miqësi, ku ata shkëmbenin letra me njëri-tjetrin.

Ai ishte i shqetësuar se ajo mendonte se ai ishte shumë i moshuar për të. “Më pëlqente, por nuk doja të hidhja veten tek ajo. Unë jam 17 vjet më i vjetër se ajo, kështu që ajo mund të ketë menduar se unë isha gjysh”, tha ai.

Pas gjithë asaj shkrese romantike, George e ftoi atë në Abbey Road Studios në Londër. Të dy darkuan atë mbrëmje dhe e kuptuan se ishin më shumë sesa thjesht miq të penës.

“Ne dolëm për darkë dhe u bë romantike shumë shpejt”, ndau ai. “U bë e qartë që ajo ishte e interesuar. Që nga ai moment, ne ishim bashkë”. /Insajderi.com