Vjosa Osmani uron Dua Lipën për çmimin “Grammy Awards”

Vjosa Osmani uron Dua Lipën për çmimin “Grammy Awards”

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani, ka uruar këngëtaren shqiptare, Dua Lipa, pasi arriti ta fitonte çmimin “Grammy Awards 2021”.

Dua Lipa arriti që të fitonte çmimin në zhanrin “pop”, këngëtaren Osmani e quajti frymëzim për vajat e gratë.

“Ju nuk jeni vetëm një frymëzim për vajzat dhe gratë në Kosovë, por edhe në të gjithë botën. Ti po na bën çdo ditë e më shumë krenarë. Vazhdo të shkëlqesh”, ka shkruar Osmani në një postim të publikuar në InstaStory”.

Dula Lipën e ka uruar edhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. /Insajderi.com