Whitney Houston nderohet me koleksion personal nga marka Palace

Whitney Houston nderohet me koleksion personal nga marka Palace

Vetëm disa javë pasi lansoi ​​një koleksion me legjendat e 90-ta Happy Mondays dhe bashkëpunoi me markën e çiklizmit kult Rapha, marka e skateboard Palace po heq një koleksion kapsulë duke nderuar Whitney Houston.

Koleksioni – i cili i bën homazh këngëtares ndërsa ajo fiton një vend në Rock and Roll Hall of Fame – përfshin një xhaketë të modës të prodhuar nga marka e nderuar e veshjeve sportive Amerikane Ebbets, tees crewneck, bluza dhe kapele bejsbolli, të gjitha të zbukuruara, stili i varsitetit, me emrin e Hjustonit. Diku tjetër, këngëtares së ndjerë i jepet një Makeover Palace, duke u shfaqur në një foto portreti ikonik.

Për ta bërë atë edhe më të mirë, të gjitha fitimet nga koleksioni shkojnë drejtpërdrejt në Whitney E. Houston Legacy Foundation, i cili lidhet me programe bazë dhe iniciativa për të mbështetur të rinjtë në nevojë.

“Ne jemi shumë të ngazëllyer që kemi bashkëpunuar me markën britanike të rrobave në rrugë Palace skateboards për një çështje kaq të veçantë… duke festuar trashëgiminë e Whitney dhe duke mbështetur fondacionin e saj bamirës”, tha ish-menaxheri dhe kunata e këngëtares, Pat Houston.

“Pa dyshim që ajo do të kishte dashur ta kishte veshur vetë.” Koha për të përsëritur “I Wanna Dance with Somebody”.

Koleksioni i kapsulave Palace x Whitney Houston është vendosur të dalë në treg dhe të ruhet në dyqan më 13 nëntor dhe më 14 nëntor në Japoni dhe Kinë./Insajderi.com

Dazed Magazine