Xheri me dedikim prekës për Cekën: “Lamtumirë ikona e kuzhinës shqiptare”

Xheri me dedikim prekës për Cekën: “Lamtumirë ikona e kuzhinës shqiptare”

Mëngjesin e sotëm (e premte) u dha lajmi për ndarjen nga jeta të kuzhinieres së dashur, Fikrije Ukelli – Ceka.

Ceka e cila la pas një karrierë të sukseshme në emisionin e gatimit, “Diçka po zihet”, ndërroi jetë në moshën 80-vjeçare.

Kolegia e saj e njohur, Xheraldina Vula shprehi ngushëllime për vdekjen e saj. Këtë e bënë edhe shumë emra të tjerë.

Xheri për vite të tëra e drejtoi emisonin “Diçka po zihet”, ku Ceka ishte protagoniste, ajo publikoi një foto në Insta Story, me një mbishkrim pikëllues.

“Ceka na la. Të qoftë dheu i lehtë, pusho e qetë partnerja ime e kuzhinës televizive, Fikrije Ukelli – Ceka”, ka shkruar ajo në InstaStory.

Gjithashtu, ajo postoi edhe disa fotografi nga emisionet ndër vite me Cekën, duke e quajtur një ikonë të kuzhinës shqiptare tashmë të ndjerën.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by xheraldina (@xheraldina)

E ndjera ishte edhe autore e librave “1000 receta”, dhe “Receta me gatime tradicionale”/Insajderi.com