Ylli i Matrix 4 thotë se filmi do të ndryshojë përgjithmonë industrinë

Ylli i Matrix 4 thotë se filmi do të ndryshojë përgjithmonë industrinë

Sa i përket ekskluziviteteve të trillimeve shkencore, The Matrix i ka hapur rrugën kinematografisë dhe efekteve vizuale siç e njohim tani  dhe filmi i ardhshëm The Matrix 4, nuk bën përjashtim.

Jessica Henëick, e cila luan një rol kryesor në pjesën e ardhshme, tha për ComicBook se ajo po sheh teknika që do të ndryshojnë industrinë e filmit që ndodhin në xhirime. “.

“Lana (Ëachoëski) po bën disa gjëra vërtet interesante në nivelin Teknik, sikur ju e dini, ajo krijoi një stil në atë kohë. Unë mendoj se ajo do të ndryshojë përsëri industrinë me këtë film. Ka disa mjete instalimi të kamerës që nuk i kam parë kurrë më parë që po përdorim. Kjo është ndoshta gjithçka që mund të them për këtë, ”shtoi ajo.

Henëick dhe Abdul-Mateen II janë bashkuar nga Neil Patrick Harris dhe Priyanka Chopra, si dhe yje që po kthehen si Keanu Reeves, Carrie-Ann Moss dhe Jada Pinkett Smith. Ndërsa detajet e komplotit për filmin mbeten të mbyllura, Reeves e ka përshkruar filmin si “një histori dashurie”.

Në gusht, Lilly Ëachoëski konfirmoi se filmat Matrix, të cilët ajo shkroi dhe drejtoi me motrën e saj Lana, kanë qenë gjithmonë një alegori për përvojën trans. Duke iu përgjigjur lajmit, Reeves tha: “Unë mendoj se filmat Matrix janë të thellë dhe mendoj se në mënyrë alegorike, shumë njerëz mund ta interpretojnë filmin në versione të ndryshme”.

Fillimisht Matrix 4 duhej të dilte në treg më 21 maj 2021, para se pandemia të detyrojë studion të shtynte vazhdimin deri në 1 Prill 2022. Tani, premiera është zhvendosur në 22 Dhjetor 2021./Insajderi.com

Burimi: Mirror