Zbukuroni thonjtë me copëza xhami

Zbukuroni thonjtë me copëza xhami

Mijëra kombinimeve të zbukurimeve të thonjve i është shtuar edhe një e cila pritet të praktikohet gjatë këtij viti.

Modele të reja të thonjve përbëhen nga copëza të vogla xhami, që ngjiten në thonjtë e ngjyrosur.

Këtë  metodë për  herë të parë e praktikuan femrat nga Koreja Jugore dhe morri emrin “Queen Glass”, shkruan The Maniqure.

Tani ky lloj zbukurimi është depërtuar edhe ne Amerikë dhe Evropë.

Preferohet të përdoret në ditët me diell sepse shkëlqimi i thonjve është më i mire./Insajderi.com