Edhe një tjetër reper viktimë e sulmit me armë zjarri

Edhe një tjetër reper viktimë e sulmit me armë zjarri

Në fillim të këtij nëntori, u raportua për vdekjen e reperit, King Von i cili u kap nga plumbat në një shkëmbim zjarri.

Sot, u raportua për vdekjen e reperit MO3, i cili është qëlluar me armë zjarri dhe ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme, në një autostradë të Dallas-it.

28-vjeçari, emri i vërtetë i të cilit është Melvin Noble, u vra pas një sulmi të befasishëm rreth orës 12 sipas raportit të Policisë së Dallas.

Policia tha për USA TODAY se i dyshuari për të shtënat, i përshkruar si një mashkull i rritur me ngjyrë, doli nga sedani i tij i errët i armatosur me një armë zjarri dhe iu afrua Mo3, i cili doli nga makina e tij e palëvizshme dhe filloi të vraponte drejt jugut në autostradë, njofton Insajderi.

I dyshuari ndoqi Mo3, duke qëlluar të shumta dhe duke e goditur atë. Reperi u transportua në një spital të zonës ku vdiq nga plagët e tij, sipas raportit të policisë.

I dyshuari gjithashtu goditi një kalimtar rasti, një mashkull i rritur, i cili ishte ulur në një makinë të veçantë. Viktima e dytë u transportua gjithashtu në një spital të zonës me dëmtime të përshkruara si jo-kërcënuese për jetën. /Insajderi.com