Mustafa flet për takimin me Kurtin- tregon se kush e merr vendimin për bashkëqeverisje

Mustafa flet për takimin me Kurtin- tregon se kush e merr vendimin për bashkëqeverisje

Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka dhënë detaje rreth takimit me liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurti. 

Mustafa përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se pasi të përfundojë krejtësisht procesi i numërimit të të gjitha votave dhe të dihet subjekti i parë, do të përpiqemi të gjejmë zgjidhje për mënyrën e participimit në Qeveri.

Teksa ka shtuar se vendimin përfundimtar për bashkëqeverisje do ta marrin organet përgjegjëse të LDK-së./Insajderi.com

Përfundon takimi Kurti -LDK: Konfirmohet se do të ketë koalicion

 

Vjosa Osmani tregon çfarë posti do të marrë në qeveri

Kurti: U dakorduam që të ketë 30% gra në qeveri

Kurti tregon a do të jetë Lista Serbe pjesë e qeverisë së tij